15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ münasebetiyle gerçekleştirilen etkinliklerde Anamurluların Milli İrade coşkusu zirveye ulaştı.

             Ellerinde Türk Bayrağı’yla toplanan on binlerce Anamurlunun katıldığı  etkinliklere Kaymakam Cengiz CANTÜRK’ün yanı sıra Garnizon Komutanı Albay Şaban DELİOĞLU, Jandarma Bölük Komutanı Binbaşı Serdar CANGÖKÇE, Emniyet Müdürü M. Ercan YILMAZ, Belediye Başkanı Mehmet TÜRE, İlçe Müftüsü Zeynel Abidin ÇINAR, sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcileri de katılım sağladı.

        Etkinlikler saat 20.00 sıralarında otogar önünde toplanan vatandaşlar “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez”, “Vatan Sana Canım Feda” sloganlarıyla Cumhuriyet Meydanı’na yürümesiyle başladı. Güzergah boyunca çevredeki vatandaşların sevgi gösterileriyle karşılaşan kortejin meydana ulaşmasının ardından düzenlenen anma töreni, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende Kaymakam Cengiz CANTÜRK, su uyur düşman uyumaz atasözünü hatırlatarak ‘’ O zaman bizde uyumayacağız ve demokrasi nöbetimizi sabaha kadar sürdüreceğiz’’dedi. Kaymakamımızın konuşmasının ardından sinevizyon gösterisi yapıldı. Müftülük personelinin Kur’an tilavetinin ardından Yatsı namazı kılındı. Şehitler için İlçe Müftüsünün Dua okumasının ardından Cumhuriyet Meydanında çay, su, keşkek ve tatlı ikramı yapıldı. 15.07.2017