18 Eylül Pazartesi günü itibariyle başlayacak olan 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı’nın Güvenlik Toplantısı, Kaymakam Hayatı TAŞDAN başkanlığında gerçekleştirildi.

 

        Anamur Öğretmenevi Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya; İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Serdar CANGÖKÇE, İlçe Emniyet Müdür Vekili Mevlüt BARAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz DAĞISTAN ve Anamur Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut KARA, İlçe Yazı İşleri Müdürü Gülfizar ÇANDIR, MESKİ Şube Müdürü Muzaffer AKBACI’nın yanı sıra okul müdürleri, okul aile birliği başkanları, muhtarlar ve ilgili diğer kurumlar ile sivil toplum kuruluşlarından yetkililer katıldı.

 

        Yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı olması dileğiyle konuşmasına başlayan Kaymakamımız, eğitim kurumlarındaki son kontrolleri de gözden geçirmek ve daha sağlıklı bir eğitim sürecine başlamak adına bu toplantının gerçekleştirildiğini belirtti. Okul çevresinde alınacak önlemlere dikkat çekerek bu konuda güvenlik birimlerinin gerekli tedbirleri aldığını almaya da devam edeceğini belirtirken bu konuda okul yöneticilerinin de güvenlik birimleri ile koordine içerisinde olmasını gerektiğini belirtti. Eğitimin önemine dikkat çeken Kaymakamımız, okullarımızdaki eğitimin kalitesini daha iyi nasıl artırılacağı yönünde okul müdürleri, okul aile birliği başkanları, muhtarlar ve veliler ile çocuklarımızın okula kazındırılması için çalışmalar yapılacağını belirtti.

 

        Genel olarak ilçemizdeki eğitim öğretimde yaşanan sıkıntıların çözüme kavuşturulduğunu bundan sonra okullarımızdaki eğitimin kalitesini nasıl artırmaya yönelik çalışmalar yapılacağını bu konuda öğretmenlerimize de çok büyük görevler düştüğünü, milli ve manevi değerlerini bilen dünya çapında insanlar yetiştirmek gerektiğini, öğretmenlerimizin geçmişte olduğu gibi fedakârca bundan sonrada gayret göstereceklerine inandığını belirterek toplantıya katılım gösteren herkese teşekkür etti. 08.09.2017